Wiejska Baza Kategoryzacyjna

POLSKA FEDERACJA TURYSTYKI WIEJSKIEJ
Gospodarstwa Gościnne

PFTW (81) 501-43-11 phone

TWOJA KWATERA

CIĄGLE BEZ KATEGORII ?

Nie czekaj, złóż wniosek
online ju dziś.

Z wniosek

Relacja z imprezy plenerowej w Częstochowie - Stoisko Odpoczywaj na wsi...

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi, naturalnie” zorganizowanym podczas XXIII Krajowej Wystawy zaprezentowano wyspecjalizowaną ofertę agroturystyczną, charakteryzującą się wysoką jakością usług, kwatery skategoryzowane wg. systemu Wiejskiej Bazy Noclegowej oraz oferty zagród edukacyjnych jak również Hitów Turystyki Wiejskiej. Wspaniała pogoda oraz innowacyjny wygląd stoiska ściągało wielu zaciekawionych Gości.

Od lat Polska postrzegana jest jako jeden z ostatnich przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego, dlatego na stoisku „Odpoczywaj na wsi…” można było zobaczyć oraz aktywnie wziąć udział w pokazach kowalstwa.

Pan Marek Baranowski oraz jego syn, pokazali, że tradycja i zamiłowanie do pracy kowala przekazywane jest z pokolenia na pokolenia. Swoja pracą przyciągali setki dorosłych oraz dzieci, które śmiało „pomagały” tworzyć małe arcydzieła.

Interesującą atrakcją okazał się półtorametrowy rak wykonany przez Pana Ryszarda Skuzę – kowala z wieloletnim doświadczeniem, który chętnie pozwalał aktywnie uczestniczyć w kuciu metodą tradycyjną.

Na stoisku prowadzone również były warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły, pod okiem twórczyni ludowej Pani Danieli Mońka. Dzieci tworzyły bukieciki dla mam, babć, wianki na głowę oraz uczyły się haftowania różnymi metodami. Na stoisku Pani Daniela zaprezentowała również dekoracje ze słomy oraz prowadziła degustację dżemu z róży trzymając się zasady „dla każdego coś słodkiego”.

Uczestnicy pikniku w jednym miejscu i czasie mogli zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą turystyczną polskiej wsi, ze wszystkich regionów.

Kampania „Odpoczywaj na wsi” realizowana  jest w ramach  projektu „Promocja turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki”, którego celem jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich.  Projekt finansowany jest w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2015.

powrót
przewiń w górę
Created by: milionoczu Copyright by: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" 2012 r
ministerstwo