Wiejska Baza Kategoryzacyjna

POLSKA FEDERACJA TURYSTYKI WIEJSKIEJ
Gospodarstwa Gościnne

PFTW (81) 501-43-11 phone

TWOJA KWATERA

CIĄGLE BEZ KATEGORII ?

Nie czekaj, złóż wniosek
online ju dziś.

Z wniosek

Relacja z Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie

W dniach 31 sierpnia - 1 września odbyło się wyjątkowe wydarzenie Dożynki Jasnogórskie oraz Krajowa Wystawa Maszyn Rolniczych w Częstochowie. Rolnicy z całej Polski przyjechali do Częstochowy aby poświęcić wieńce dożynkowe. W pierwszy dzień dozynek tj. w sobotę został odczytany list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, skierowany do rolników oraz osobiście zostały złożone pozdrowienia dla wszystch uczestników Dożynek oraz wystawy przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Na stoisku "Odpoczywaj na wsi", zostały przygotowane liczne atrakcje oraz konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył sie konkurs "Dożynkowy Galimatias". Zadanie polegalo na zaznaczeniu błędnych zdań, np. Przysłowie ludowe mówi, że „kto w żniwa próżnował, będzie w zimie świętował”.

Odbyły się bardzo ciekawe warsztaty z pszczelarstwa "Sekretne życie pszczół" oraz konkursy z wiedzy o pszczołach, które poprowadziła ekspertka  pszczelarstwa  Czesława Adamik z Gospodarstwa pasiecznego "Sądecki Bartnik". Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników Dożynek.

powrót
przewiń w górę
Created by: milionoczu Copyright by: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" 2012 r
ministerstwo