Turystyka Wiejska Bez Tajemnic

Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne

pomorskie

Pierwszych Osadników 17, 84-210 Choczewo
tel. 660 634 946
e-mail: mmgawrys@interia.pl

Prezes: Mirosława Gawryszewska – Gorczyńska

Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne istnieje od 2003 roku. Obejmuje swym zasięgiem gminę Choczewo położoną na terenie Pobrzeża Kaszubskiego w północnej części Województwa Pomorskiego, w Powiecie Wejherowskim, która jako jedyna w powiecie ma bezpośredni dostęp do morza /17 km linii brzegowej/. Do przebywania i wypoczywania właśnie na tym terenie zachęca nieskażone morskie powietrze, z dużą zawartością jodu, czyste plaże w Lubiatowie, Sasinie-Stilo, Słajszewie, a także usytuowane malowniczo wśród lasów i zasobne w ryby jeziora: Choczewskie i Kopalińskie. Zarówno nad morzem jak i nad jeziorami znajdują się urocze kąpieliska i dobrze wyposażone pola namiotowe wraz z zapleczem gastronomicznym. Kolejnym atutem są lasy – czyste i bogate w runo leśne oraz grzyby. Do atrakcji turystycznych należy zaliczyć; latarnię morską w Stilo, rezerwat przyrody Choczewskie Cisy, liczne zabytkowe dwory, pałace oraz kościoły w Osiekach, Zwartowie oraz Ciekocinie.
Niezaprzeczalne walory turystyczne gminy, jej położenie oraz nieskażone środowisko stały się podstawą do powstania na bazie gospodarstw rolnych – gospodarstw agroturystycznych, oferujących nie tylko wypoczynek na łonie natury ale również wyżywienie oparte na własnych produktach oraz miłą rodzinną atmosferę.
Gospodarstwa agroturystyczne znajdują się w Sasinie, Słajszewie, Ciekocinie, Choczewie, Kierzkowie, Kopalinie, Lubiatowie oraz Gościęcinie.

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.