Turystyka Wiejska Bez Tajemnic

Szamotulskie Stowarzyszenie Agroturystyczne

wielkopolskie

Krańcowa 3, 64-530 Radzyny
tel. 606 466 748
e-mail: violetta.wawszczak@gmail.com
Prezes: Violetta Wawszczak

Główne atrakcje:
Szamotuły: Gotycka kolegiata, jeden z cenniejszych zabytków w Wielkopolsce; Muzeum – Zamek Górków z Basztą Halszki; kościół i klasztor pofranciszkański z XVIIw.
Duszniki: Kościół późnogotycki z pierwszej połowy XVI w. p.w. Św. Marcina z bogatym wnętrzem w stylu barokowym.
Kaźmierz: Kościół gotycki z XV w.; i Bytyniu z XVI w.; dwory w Bytyniu i Komorowie; elektyczny pałac w Nowej Wsi oraz budynek poczty konnej w Gaju Wielkim; zalew na rzece Samie w Radzyniach.
Ostroróg: nasyp zamkowy, najstarszy zabytek Ostroroga, położony na półwyspie Jez. Wielkiego: kościół w Ostrorogu z XV w.; dwór w Oporowie, park krajobrazowy w Szczepankowie oraz pozostałość zespołu parkowo – pałacowego w Dobrojewie; kąpielisko nad Jez. mormin.
Obrzycko: Grodzisko z okresu wczesnego średniowiecza, usytuowanie u ujścia Samy do Warty; barokowy ratusz z połowy XVII w., barokowy kościół p.w. Św. Piotra i Pawła oraz drewniany kościół z XVII w. w SSłopanowie; pałace w Gaju Małym, Kobylnikach i Zielonejgórze.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.