Turystyka wiejska dla niepełnosprawnych

Zadanie publiczne pt. „Turystyka wiejska dla niepełnosprawnych” jest dofinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rozwoju

Głównym zadaniem było zwiększeniem wiedzy i umiejętności u 60 osobowej grupy osób z terenu całej Polski w zakresie obsługi w turystyce wiejskiej osób niepełnosprawnych.
Zostały opracowane dodatkowe wymagania dla obiektów, które oferowałyby przyjęcie osób niepełnosprawnych. Wymagania zostały wprowadzone do wymagań kategoryzacyjnych Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Zostały opracowane wymagania dla następujących rodzajów niepełnosprawności:
• niesprawność fizyczna – ruchowa
• niesprawność intelektualna – osoby mające ograniczoną zdolność poznawczą
• niepełnosprawność sensoryczna – osoby niewidome, osoby niedowidzące
• niepełnosprawność związana z problemami oddechowymi i krążenia
Została przeprowadzona modernizacja serwisu www.agroturystyka.pl.

W ramach modernizacji został zaprojektowany graficznie i funkcjonalnie moduł, który umożliwia wprowadzanie obiektów przyjaznych niepełnosprawnym. Moduł umożliwia funkcję automatycznego generowania list obiektów dla poszczególnych rodzajów niepełnosprawności, jak również na bieżąco jest aktualizowany. W ramach opracowanego modułu prezentowane są obiekty spełniające kryteria dla poszczególnych rodzajów niepełnosprawności. Osoby niepełnosprawne, które są zainteresowane wypoczynkiem w tych obiektach mogą zapoznać się z udogodnieniami, jakie zostały w nich przygotowane. Kwaterodawcy pragnący przygotować swoje obiekty dla niepełnosprawnych znajdą tam wskazówki dla swoich inwestycji.
Oferty obiektów dla osób niepełnosprawnych dostępne są na stronie https://agroturystyka.pl/wszystkie_kwatery_id_938.html?rodzaj_hotel=14

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.