Turystyka Wiejska Bez Tajemnic

Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu

pomorskie

ul. Tadeusza Maderskiego 3, Lubań
83-422 Nowy Barkoczyn

tel. 602 615 279
e-mail: ulazula200@gmail.com
Prezes: Urszula Zimorska

Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu leży na terenie Kaszub i Kociewia, co daje potencjalnym turystom szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. W zasięgu ręki dostępne są różne formy turystyki: piesza, rowerowa, narciarska, jeździecka, kajakowa itp. Wypoczynek w tym regionie, to do wyboru szerokie piaszczyste plaże nad polskim morzem, zaciszne spokojne jeziora w sercu Kaszub i Kociewia, wzniesienia Szwajcarii Kaszubskiej.

Atrakcją pobytu w tym regionie może być również wizyta w jednej z osad rybackich, lub w dużych miastach, jak w pełnym zabytków Gdańsku. Różnorodność krajobrazów, bogactwo przyrody oraz dziedzictwo historyczne i kulturowe.
Trójmiasto – wszystkie trzy miasta są dużymi ośrodkami wakacyjnymi, mimo gęstej zabudowy miejskiej, portów i przemysłu. Obfitują w atrakcje turystyczne i świetnie rozwiniętą bazę noclegową.
Gdynia – jej walorami turystycznymi są : port handlowy, Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego oraz historyczne statki-muzea (niszczyciel ORP Burza, żaglowiec Dar Pomorza). Gdynia znana jest jako miasto jazzu, tu również odbywa się jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Europie. Miasto stało się centrum międzynarodowej turystyki morskiej.
Sopot – jedno z najstarszych i najsłynniejszych kąpielisk w Polsce, letnia stolica Polski, posiada najdłuższe na Bałtyku molo. Odbywają się tu festiwale piosenki oraz wyścigi konne.
Gdańsk- odwiedzany ze względu na bardzo cenne zespoły zabytków Starego Miasta (ratusz, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka), muzea (Narodowe, Morskie), imprezy kulturalne, Jarmark Dominikański, port handlowy oraz miejsca walk o Westerplatte i Pocztę Polską. Dużym zainteresowaniem cieszy się katedra w Oliwie, gdzie odbywają się festiwale muzyki organowej, a także ogród zoologiczny z żubrami.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.