Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne

podlaskie

Kolonia Kuryły 3, 16-100 Sokółka
Tel. 85 711 20 49
e-mail: kuryly@poczta.onet.pl, edbor@interia.pl
Strona:  www.psa.org.pl
Prezes: Jadwiga Borecka

Niezniszczone przemysłem naturalne środowisko Podlasia jest coraz większą atrakcją turystyczną dla mieszkańców miast.
To tu można zobaczyć zabytki charakterystyczne dla kresów wschodnich, poznać historię regionalną oraz zachwycać się walorami przyrodniczymi nie spotykanymi już w Europie.
Na turystę czeka Puszcza Białowieska, bagna Biebrzańskie, rozlewiska Narwi, a także miej znana Puszcza Knyszyńska ze swoimi starodrzewami i rezerwatami unikalnej roślinności oraz charakterystyczne Wzgórza Sokólskie.
Są to tereny o nie zdegradowanej przyrodzie, zachowujące tradycyjne walory kulturowe i przyrodnicze dzięki swojemu przygranicznemu położeniu. Ograniczony rozwój przemysłu i w dużym stopniu tradycyjne rolnictwo, stwarzają idealne warunki do wypoczynku rodzinnego na wsi. Spotkać tu możemy szeroką mozaikę narodowościową i wyznawców wielu religii. Żyją tu zgodnie wyznawcy prawosławia, katolicy i tatarzy. Zachowała się tradycyjna twórczość ludowa i rzemiosło. Życzliwość i gościnność mieszkańców, zapewni ciekawy i atrakcyjny wypoczynek. Wszelkie informacje na temat kwater, możliwości wypoczynku na podlaskiej wsi, atrakcji turystycznych, uzyskać można w dziale Kwatery.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.