Turystyka Wiejska Bez Tajemnic

Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski KRAJNA w Złotowie

wielkopolskie

Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski KRAJNA w Złotowie

al. Piasta 32 Starostwo Powiatowe, 77-400 Złotów
tel: 666 494 927

e-mail: j.ziturus@gmail.com
Prezes: Jacek Ziturus

Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski KRAJNA w Złotowie

Większa jego cześć znajduje się na terenie historycznej Krajny i leżącym na niej Pojezierzu Krajeńskim., pozostała zaś cześć w Dolinie Gwdy, na Pojezierzu Szczecineckim oraz Równinie Wałeckiej. Bardzo urokliwym i malowniczym zakątkiem jest okolica Kiełpina, pełna zalesionych, pociętych parowami wzgórz, zwana na urozmaiconą rzeźbę terenu i walory krajobrazowe Szwajcarią Kiełpińską. Na skraju tego ciekawego regionu turystycznego znajduje się najwyższe wzniesienie powiatu – Brzuchowa Góra o wysokości 208 m. n. p. m.

Dużą atrakcją są lasy bogate w grzyby, jagody i w zwierzynę łowną oraz jeziora obfitujące w ryby. Wąskie i długie jeziora przyciągają wędkarzy. Największe jeziora to: Sławianowskie, Borówno i Zalewskie oraz zbiorniki wodne na Gwdzie: Jastrowski, Ptusza i Grudna. .
Malownicze tereny, położone wśród pięknych lasów i nad czystą wodą, nieskażone środowisko, przebogata flora i fauna, stwarzają bardzo dobre warunki do wypoczynku, regeneracji sił na łonie natury. Sprzyja temu możliwość uprawiania sportów wodnych, jeździectwa, turystyki pieszej i rowerowej.
Krajobrazowymi pereł

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.