Stowarzyszenie Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec

lubelskie

ul. Słowackiego 2, 22-470 Zwierzyniec
tel. 609 298 000, 605 973 155
e-mail: beatazygmunt@onet.pl

agrozwierzyniec@wp.pl
www.agroturystykanaroztoczu.pl,

Oferta Stowarzyszenia jest różnorodna i obejmuje pobyt w komfortowych warunkach lub też skierowana jest dla osób mniej wymagających.
Miasto i gmina Zwierzyniec, malowniczo położona w najpiękniejszej partii Roztocza Środkowego, jest od wielu dziesięcioleci znanym ośrodkiem ruchu turystycznego. Turystów przyciąga tu: wspaniała historia związana z dziejami Ordynacji Zamojskiej, cenne zabytki jak: barokowy kościół na wyspie, zabytkowy browar, oficyny pałacowe a także wspaniałe lasy jodłowo-bukowe, objęte ochroną w Roztoczańskim Parku Narodowym. Do najciekawszych jego zakątków wiodą piesze i rowerowe szlaki turystyczne, a także ścieżki przyrodnicze. Kąpiel i plażowanie umożliwia zalew w Rudce i stawy Echo. W jego pobliżu pasą się koniki polskie.
Turysta może skorzystać z wypożyczalni rowerów, sprzętu pływającego, nart i łyżew.
Latem odbywają się w Zwierzyńcu: impreza muzyczna Roztocze Country, dni miejscowości, Letnia Akademia Filmowa, festyny nad zalewem w Rudce i plener malarski z udziałem znanych artystów.
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego należy do jednych z najciekawszych tego typu placówek w Polsce. Niedaleko Zwierzyńca znajdują się: w Guciowie zagroda roztoczańska będąca niedużym skansenem i muzeum, w Bondyrzu – Muzeum Światowego Związku Żołnierzy AK, w Sochach duży cmentarz ofiar pacyfikacji wsi.
Wypoczynek w naszych gospodarstwach agroturystycznych, znanych z gościnności i solidności, w otoczeniu pięknej przyrody roztoczańskiej przyniesie państwu dużo zadowolenia i korzyści zdrowotnych. Zwierzyniec i okolice są atrakcyjne przez cały rok.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.